array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
Strefa Zieleni > Blog > Ogród > Budowa domu a przyszły ogród – o czym należy pamiętać?

Budowa domu a przyszły ogród – o czym należy pamiętać?

Budowa domu a przyszły ogród – o czym należy pamiętać?
Joanna Michałowska sty 18, 2023

Kupiliśmy działkę. Wybraliśmy projekt domu. Zaczynamy budowę! Nasze marzenia się spełniają i stają się coraz bardziej realne. Cieszymy się jak dzieci i jesteśmy podekscytowani! Nie ma w tym nic złego! Sama jeszcze pamiętam ten stan. Wprowadzamy się!  Prędzej czy później, ale udaje się! Prędzej czy później postanawiamy także zadbać też o otoczenie naszego domu. Zapraszamy firmę ogrodniczą lub sami zaczynamy działać. I tak jak długie jest to wprowadzenie, tak długo w naszym przyszłym ogrodzie działy się różne historie, które niejednokrotnie mają znaczący wpływ na późniejsze problemy z zagospodarowaniem terenu.

Projektowanie ogrodów - Lublin i okolice Profesjonalne projektowanie ogródów z kompleksową realizacją. Strefa Zieleni - napisz lub zadzwoń. tel: 884 977 955 kontakt@strefa-zieleni.eu

Projektowanie ogrodów – Lublin | Koncepcja ogrodu – co to jest?

Dlatego podczas budowy domu pamiętaj o kilku ważnych kwestiach:

  • Zapewnij kontener na odpady (resztki pobudowlane nie będą zakopane w ziemi i rozrzucone po działce).
  • Pilnuj, uczulaj i tłumacz, by ekipy nie wylewały betonu, farb i innych substancji chemicznych w miejscu późniejszych nasadzeń (jeśli muszą, to niech robią to najlepiej w miejscu przyszłego podjazdu).
  • Obserwuj, którędy najczęściej na budowę wjeżdżają ciężkie samochody. W tym miejscu teren będzie mocno ubity i być może nie będzie przyjmował wody.
  • Jeśli masz dość małą działkę, która wymaga niwelacji postaraj się to zrobić póki masz dostęp do całego terenu i możesz to zrobić cięższym sprzętem.
  • Pod niwelację nie nawoź ziemi słabej jakości. Rozplantuj ziemię humusową.
  • Wyprowadź poza budynek ujęcie wody do podlewania ogrodu (najlepiej z dodatkowym podlicznikiem). Dopilnuj żeby była to rura o średnicy minimum fi25).
  • Wyprowadź poza budynek kable elektryczne do oświetlenia ogrodu (lepiej więcej niż mniej).

To kilka najważniejszych wskazówek, które naprawdę zaprocentują w późniejszym etapie.

Powodzenia!

5/5 - (1 vote)

Inni czytali również:

Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodów leśnych

Projektowanie ogrodów leśnych

Ogród leśny to specyficzny typ ogrodu, który jest inspirowany naturalnymi ekosystemami leśnymi.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodów – firmy, które są najlepsze

Projektowanie ogrodów – firmy, które są najlepsze

Jeśli chcesz stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, warto skorzystać z usług firmy projektującej ogrody. Dobra firma projektująca ogrody powinna charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami, które wyróżniają ją spośród innych firm działających w branży.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodu ekologicznego

Projektowanie ogrodu ekologicznego

Ogród ekologiczny to nie tylko sposób na piękne i zdrowe miejsce do relaksu, ale również na ochronę środowiska i zachowanie równowagi ekologicznej. W tym artykule omówimy, co daje ogród ekologiczny i dlaczego warto zastanowić się nad jego stworzeniem.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodu – podstawowe etapy

Projektowanie ogrodu – podstawowe etapy

Projektowanie ogrodów jest procesem skomplikowanym i wymagającym, który wymaga wiedzy, doświadczenia oraz wyobraźni. Aby stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, należy przejść przez kilka kluczowych etapów. W tym artykule omówimy podstawowe etapy ...

więcej

Darmowa wycena

Wycena projektu Twojego ogrodu jest bezpłatna. Podając informacje o swojej działce nawiążemy bezpośredni kontakt i dowiesz się, jaka będzie przybliżona cena projektu ogrodu. Zadzwoń lub kliknij w przycisk Darmowa Wycena.