array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
Strefa Zieleni > Blog > Ogród > Budowa domu a przyszły ogród – o czym należy pamiętać?

Budowa domu a przyszły ogród – o czym należy pamiętać?

Budowa domu a przyszły ogród – o czym należy pamiętać?
Joanna Michałowska sty 18, 2023

Kupiliśmy działkę. Wybraliśmy projekt domu. Zaczynamy budowę! Nasze marzenia się spełniają i stają się coraz bardziej realne. Cieszymy się jak dzieci i jesteśmy podekscytowani! Nie ma w tym nic złego! Sama jeszcze pamiętam ten stan. Wprowadzamy się!  Prędzej czy później, ale udaje się! Prędzej czy później postanawiamy także zadbać też o otoczenie naszego domu. Zapraszamy firmę ogrodniczą lub sami zaczynamy działać. I tak jak długie jest to wprowadzenie, tak długo w naszym przyszłym ogrodzie działy się różne historie, które niejednokrotnie mają znaczący wpływ na późniejsze problemy z zagospodarowaniem terenu.

Projektowanie ogrodów - Lublin i okolice Profesjonalne projektowanie ogródów z kompleksową realizacją. Strefa Zieleni - napisz lub zadzwoń. tel: 884 977 955 kontakt@strefa-zieleni.eu

Projektowanie ogrodów – Lublin | Koncepcja ogrodu – co to jest?

Dlatego podczas budowy domu pamiętaj o kilku ważnych kwestiach:

  • Zapewnij kontener na odpady (resztki pobudowlane nie będą zakopane w ziemi i rozrzucone po działce).
  • Pilnuj, uczulaj i tłumacz, by ekipy nie wylewały betonu, farb i innych substancji chemicznych w miejscu późniejszych nasadzeń (jeśli muszą, to niech robią to najlepiej w miejscu przyszłego podjazdu).
  • Obserwuj, którędy najczęściej na budowę wjeżdżają ciężkie samochody. W tym miejscu teren będzie mocno ubity i być może nie będzie przyjmował wody.
  • Jeśli masz dość małą działkę, która wymaga niwelacji postaraj się to zrobić póki masz dostęp do całego terenu i możesz to zrobić cięższym sprzętem.
  • Pod niwelację nie nawoź ziemi słabej jakości. Rozplantuj ziemię humusową.
  • Wyprowadź poza budynek ujęcie wody do podlewania ogrodu (najlepiej z dodatkowym podlicznikiem). Dopilnuj żeby była to rura o średnicy minimum fi25).
  • Wyprowadź poza budynek kable elektryczne do oświetlenia ogrodu (lepiej więcej niż mniej).

To kilka najważniejszych wskazówek, które naprawdę zaprocentują w późniejszym etapie.

Powodzenia!

5/5 - (1 vote)

Inni czytali również:

Joanna Michałowska sty 18, 2023
Trawnik z rolki czy z siewu? Zalety i wady

Trawnik z rolki czy z siewu? Zalety i wady

W dzisiejszym poradniku podpowiemy, co jest lepsze: trawnik z rolki czy z siewu? Omawiamy korzyści i minusy obydwu rozwiązań. Zapraszamy do lektury.

więcej
Joanna Michałowska sty 18, 2023
Co najlepsze na żywopłot zamiast tui?

Co najlepsze na żywopłot zamiast tui?

Co najlepsze na żywopłot? Zanim przejdziemy do wykazu roślin żywopłotowych poznajmy rodzaje żywopłotów, jakie możemy zastosować w przydomowym ogrodzie.

więcej
Joanna Michałowska sty 18, 2023
Jakie rośliny do ogrodu? Żelazne zasady

Jakie rośliny do ogrodu? Żelazne zasady

Wybór roślin do ogrodu to chyba najbardziej wyczekiwany etap projektowania ogrodu. Jest przecież tyle pięknych roślin, które chcemy mieć u siebie. I tu pojawia się mała pułapka. Na dużych powierzchniach ogrodowych możemy oczywiście zaszaleć, ale ...

więcej
Joanna Michałowska sty 18, 2023
Miejsce na palenisko w ogrodzie. Przepisy, budowa, aranżacja

Miejsce na palenisko w ogrodzie. Przepisy, budowa, aranżacja

Jak dobrze zaaranżować palenisko w ogrodzie? Pomysłów jest wiele, możemy je wykonać z metalu, kamienia czy cegły. Zanim przystąpisz do budowy paleniska posłuchaj kilku rad i podpowiedzi! Ważne są także kwestie prawne, o których musisz wiedzieć.

więcej

Darmowa wycena

Wycena projektu Twojego ogrodu jest bezpłatna. Podając informacje o swojej działce nawiążemy bezpośredni kontakt i dowiesz się, jaka będzie przybliżona cena projektu ogrodu. Zadzwoń lub kliknij w przycisk Darmowa Wycena.