array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
Strefa Zieleni > Blog > Ogród > Ogród, który wymaga mało pracy

Ogród, który wymaga mało pracy

Ogród, który wymaga mało pracy
Joanna Michałowska lut 07, 2023

Ogród, który wymaga mało pracy, to marzenie wielu osób. Niestety, często zdarza się, że zbyt wiele czasu i wysiłku trzeba poświęcić na pielęgnację i utrzymanie ogrodu. Jednak istnieją sposoby, aby stworzyć ogród, który wymaga mało pracy, a do tego będzie łatwy w utrzymaniu i nie będzie wymagał ciągłego nadzoru.

Projektowanie ogrodów Profesjonalne projektowanie ogródów z kompleksową realizacją. Strefa Zieleni - napisz lub zadzwoń. tel: 884 977 955 kontakt@strefa-zieleni.eu

Co zrobić, aby ogród stał się praktycznie bezobsługowy?

Po pierwsze, warto zastanowić się nad wyborem roślin. Rośliny zimozielone i wieloletnie krzewy, to doskonały wybór dla ogrodów, które wymagają mało pracy.

Po drugie, warto pomyśleć o montażu automatycznego nawadniania. Dzięki temu rośliny będą miały zawsze odpowiednią ilość wody, a Ty nie będziesz musiał codziennie poświęcać czasu na ich podlewanie.

Zobacz ofertę: Systemy nawadniające Lublin

Po trzecie, warto zastanowić się nad zastosowaniem ściółki. Ściółka to wierzchnia warstwa różnego rodzaju materiałów, takich jak kora, trociny lub gałązki, które są rozłożone na powierzchni gleby. Ściółka zatrzymuje wilgoć, zapobiega rozwijaniu się chwastów i utrzymuje glebę w odpowiedniej temperaturze.

Po czwarte, warto pamiętać o wyborze odpowiedniej nawierzchni. Kostka brukowa, żwir lub kamień to doskonały wybór dla tych, którzy chcą mieć ogród, który wymaga mało pracy. Te materiały są trwałe i łatwe do utrzymania, a także doskonale wyglądają w ogrodzie.

Wreszcie, warto zastanowić się nad zastosowaniem ścieżek i alejek, które umożliwią łatwe poruszanie się po ogrodzie. Ścieżki i alejki mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak kostka brukowa, drewno lub kamień, i stanowić ciekawy element dekoracyjny w ogrodzie.

Zaprojektujemy ogród, który wymaga mało pracy

Strefa Zieleni wykonuje projekty ogrodów bezobsługowych na terenie całej Polski. Projektant ogrodów Joanna Michałowska ma bogate portfolio klientów i 10-letnie doświadczenie w projektowaniu ogrodów, które wymagają mało pracy.

projektowanie ogrodów

Podsumowując, jeśli marzysz o ogrodzie, który wymaga mało pracy, warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich roślin, zastosowaniem nawadniania automatycznego, ściółki, odpowiedniej nawierzchni i ścieżek. Dzięki temu będziesz mieć piękny i łatwy w utrzymaniu ogród, który będzie cieszyć Cię przez wiele lat. Pamiętaj, że projekt ogrodu powinien być dostosowany do Twoich potrzeb i preferencji, a także uwzględniać warunki klimatyczne i glebowe w Twoim rejonie.

5/5 - (1 vote)

Inni czytali również:

Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodów leśnych

Projektowanie ogrodów leśnych

Ogród leśny to specyficzny typ ogrodu, który jest inspirowany naturalnymi ekosystemami leśnymi.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodów – firmy, które są najlepsze

Projektowanie ogrodów – firmy, które są najlepsze

Jeśli chcesz stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, warto skorzystać z usług firmy projektującej ogrody. Dobra firma projektująca ogrody powinna charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami, które wyróżniają ją spośród innych firm działających w branży.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodu ekologicznego

Projektowanie ogrodu ekologicznego

Ogród ekologiczny to nie tylko sposób na piękne i zdrowe miejsce do relaksu, ale również na ochronę środowiska i zachowanie równowagi ekologicznej. W tym artykule omówimy, co daje ogród ekologiczny i dlaczego warto zastanowić się nad jego stworzeniem.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodu – podstawowe etapy

Projektowanie ogrodu – podstawowe etapy

Projektowanie ogrodów jest procesem skomplikowanym i wymagającym, który wymaga wiedzy, doświadczenia oraz wyobraźni. Aby stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, należy przejść przez kilka kluczowych etapów. W tym artykule omówimy podstawowe etapy ...

więcej

Darmowa wycena

Wycena projektu Twojego ogrodu jest bezpłatna. Podając informacje o swojej działce nawiążemy bezpośredni kontakt i dowiesz się, jaka będzie przybliżona cena projektu ogrodu. Zadzwoń lub kliknij w przycisk Darmowa Wycena.