array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
Strefa Zieleni > Blog > Ogród > Projektowanie ogrodów leśnych

Projektowanie ogrodów leśnych

Projektowanie ogrodów leśnych
Joanna Michałowska lut 07, 2023

Ogród leśny to specyficzny typ ogrodu, który jest inspirowany naturalnymi ekosystemami leśnymi.

Czym się wyróżnia ogród leśny?

W odróżnieniu od tradycyjnych ogrodów, gdzie rośliny są ustawione w rzędach i grupach, w ogrodzie leśnym rośliny rosną swobodnie, tworząc naturalną kompozycję.

Ogród leśny wyróżnia się przede wszystkim różnorodnością. W jednym miejscu można znaleźć wiele gatunków roślin, od drzew i krzewów po królujące na ziemi kwiaty i byliny. W ogrodzie leśnym stosuje się zarówno rośliny iglaste jak i liściaste, tworząc zróżnicowane ekosystemy.

Projektowanie ogrodów Profesjonalne projektowanie ogródów z kompleksową realizacją. Strefa Zieleni - napisz lub zadzwoń. tel: 884 977 955 kontakt@strefa-zieleni.eu

Kolejnym wyróżnikiem jest swobodny układ roślin. W ogrodzie leśnym nie stosuje się sztywnych linii i prostych kształtów, co pozwala na naturalny rozwój roślin i tworzenie się ciekawych form.

Ogród leśny to również idealne miejsce do relaksu i odpoczynku. Jego naturalny charakter i brak sztywnych reguł pozwala na swobodne przechadzanie się po ścieżkach, odkrywanie tajemnic i kontemplację. W ogrodzie leśnym można również znaleźć miejsce na relaks, np. hamak czy leżak, które pozwolą na pełne odprężenie i zanurzenie się w naturze.

Warto wspomnieć, że ogród leśny jest również przyjazny dla środowiska. Rośliny, które są w nim uprawiane, są wybierane tak, aby były odpowiednie dla danego klimatu i środowiska, co pozwala na ich swobodny wzrost i minimalne zużycie wody.

Jaka roślinność w ogrodzie leśnym?

W ogrodzie leśnym można znaleźć szeroki wachlarz roślin, które są odpowiednie dla danego klimatu i środowiska.

Oto kilka grup roślin, które często występują w ogrodzie leśnym:

  1. Drzewa: W ogrodzie leśnym można znaleźć różne gatunki drzew, takie jak dęby, buki, jodły, świerki i sosny. Drzewa są nie tylko ozdobą, ale również dostarczają schronienia dla zwierząt i pełnią ważną rolę w ochronie gleby.
  2. Krzewy: Krzewy, takie jak cisy, berberysy, jałowce, żarnowce, kruszyny, hortensje, rododendrony, wrzosy, to ważne elementy ogrodu leśnego, które tworzą niższe piętro pod koronami wysokich drzew. Są tłem dla innych roślin.
  3. Rośliny okrywowe: Są to np.: bluszcze, rumianki i barwinki.Pomagają zachować wilgotność gleby i zapobiegają wyrastaniu chwastów.
  4. Kwitnące byliny, takie jak funkie, konwalie, przylaszczki, ranniki, bodziszki, jeżyczki dodają koloru i ozdoby do ogrodu leśnego.

Wybierając rośliny do ogrodu leśnego, ważne jest, aby wybrać gatunki odpowiednie dla danego klimatu i środowiska, aby uzyskać naturalny i trwały ekosystem.

Do kogo się udać po projekt ogrodu leśnego?

Jeśli marzysz o pięknym i zacisznym ogrodzie leśnym, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnego projektanta. Projektant ogrodu pomoże Ci w wyborze odpowiedniej roślinności, zaplanuje aranżację i wszystkie niezbędne elementy, takie jak ścieżki, miejsca wypoczynku i meble ogrodowe.

Jeśli szukasz rzetelnej i godnej zaufania firmy, która specjalizuje się w projektowaniu ogrodów leśnych, zachęcamy do zwrócenia się do firmy Strefa Zieleni. Firma ta łączy wiedzę i doświadczenie z pasją do tworzenia pięknych i funkcjonalnych ogrodów.

projektowanie ogrodów

Strefa Zieleni jest specjalistą w dziedzinie projektowania ogrodów leśnych i oferuje szeroki zakres usług, w tym: projektowanie, zakładanie i pielęgnację ogrodów. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i pasji do tworzenia pięknych ogrodów, Strefa Zieleni jest w stanie stworzyć dla Ciebie unikalny i niepowtarzalny ogród leśny, który spełni wszystkie Twoje wymagania.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące projektowania ogrodów leśnych, nie wahaj się skontaktować z firmą Strefa Zieleni. Ich wykwalifikowany zespół chętnie udzieli Ci odpowiedzi i pomoże w wyborze odpowiedniego projektu dla Twojego ogrodu. Zaufaj im i ciesz się swoim pięknym i zacisznym ogrodem leśnym już dziś!

5/5 - (1 vote)

Inni czytali również:

Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodów – firmy, które są najlepsze

Projektowanie ogrodów – firmy, które są najlepsze

Jeśli chcesz stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, warto skorzystać z usług firmy projektującej ogrody. Dobra firma projektująca ogrody powinna charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami, które wyróżniają ją spośród innych firm działających w branży.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodu ekologicznego

Projektowanie ogrodu ekologicznego

Ogród ekologiczny to nie tylko sposób na piękne i zdrowe miejsce do relaksu, ale również na ochronę środowiska i zachowanie równowagi ekologicznej. W tym artykule omówimy, co daje ogród ekologiczny i dlaczego warto zastanowić się nad jego stworzeniem.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodu – podstawowe etapy

Projektowanie ogrodu – podstawowe etapy

Projektowanie ogrodów jest procesem skomplikowanym i wymagającym, który wymaga wiedzy, doświadczenia oraz wyobraźni. Aby stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, należy przejść przez kilka kluczowych etapów. W tym artykule omówimy podstawowe etapy ...

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projekt ogrodu z warzywnikiem

Projekt ogrodu z warzywnikiem

Projektowanie ogrodu z warzywnikiem to doskonały sposób na to, aby zacząć uprawiać własne warzywa i zapewnić sobie i swojej rodzinie zdrowe i świeże produkty. Oto kilka kroków, które pomogą Ci stworzyć idealny ogród warzywny.

więcej

Darmowa wycena

Wycena projektu Twojego ogrodu jest bezpłatna. Podając informacje o swojej działce nawiążemy bezpośredni kontakt i dowiesz się, jaka będzie przybliżona cena projektu ogrodu. Zadzwoń lub kliknij w przycisk Darmowa Wycena.