array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X

I. Cena zaprojektowania ogrodu

projekty-ogrodów joanna michałowskaNa ostateczny koszt projektu ogrodu ma wpływ wiele czynników. Najważniejsze z nich to powierzchnia i ukształtowanie terenu działki. Im większy ogród, a jego powierzchnia nie jest
prosta, tym koszt projektu będzie oczywiście większy. Istotny dla ostatecznej wyceny jest zakres opracowania i ilość elementów, które należy uwzględnić w projekcie.

Projekt koncepcyjny – obejmuje opracowanie inwentaryzacji terenu, przygotowanie koncepcji projektu ogrodu przedstawionej w formie moodboardu. Jest to plansza z rzutem 2D, gdzie oznaczone są poszczególne elementy ogrodu oraz załączone są zdjęcia – inspiracje oddające nastrój i charakter przyszłego założenia. Koncepcja zawiera także ogólny dobór roślin.

Cena: od 2000,00zł.

Projekt podstawowy – to projekt koncepcyjny poszerzony o szczegółowy projekt nasadzeń. Dokładnie oznaczone i spisane rośliny są oznaczone na planie. Opracowanie zawiera także projekt wymiarowania rabat, dzięki któremu możemy bez problemu wytyczyć je w terenie.

Cena od 3000,00zł.

Projekt rozszerzony – zawiera oba poprzednie opracowania oraz dodatkowe plansze techniczne, których tematyka jest ustalana na podstawie indywidualnych potrzeb. Mogą to być: projekt  nawierzchni (kostka i nawierzchnie biologicznie czynne), projekt ogrodzenia frontowego, projekt nawadniania, plan oświetlenia, wizualizacje, listy zakupowe poszczególnych elementów, projekty małej architektury, wskazówki do samodzielnego założenia ogrodu, operaty pielęgnacji roślin.

Cena: od 3600,00 zł.

Poza kompleksowymi opracowaniami ogrodu wykonuję także:

  • projekt nawierzchni brukowych: cena od 1500,00 zł.
  • projekt nawadniania: cena od 600,00 zł.

I.I Cena projektu ogrodu w Lublinie i okolicach – czy lokalizacja ma znaczenie?

Tak, ale tylko wtedy, gdy działka jest oddalona od Lublina o 50 km i decydujemy się na współpracę z wizytą na działce. W zależności od tego ile wizyt zaplanujemy, będzie to miało wpływ na wycenę.

W przypadku współpracy w trybie projektowania ogrodów online, lokalizacja nie ma znaczenia.

Biorąc pod uwagę tak dużą ilość zmiennych wpływających na cenę projektu, każda inwestycja wyceniana jest indywidualnie, na podstawie wstępnego wywiadu. Wycena ogrodu jest całkowicie
bezpłatna. Jeśli chcesz wiedzieć ile będzie kosztował projekt Twojego ogrodu skontaktuj się ze mną telefonicznie lub wypełnij formularz kontaktowy.

II Projektowanie tarasów/ balkonów

Pielęgnacja ogrodów lublinPodobnie jak w przypadku ogrodów, cena projektu tarasu zależy w dużej mierze od jego powierzchni. Znaczący jest też zakres opracowania. Możemy planować zadaszenie, podłogi, donice, meble i inne dodatki. Projekt nawadniania i plan oświetlenia również podnoszą koszty takiego opracowania.

Cena: od 1500,00zł

III Zakładanie ogrodów

Ile kosztuje założenie ogrodu? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Duża ilość zmiennych wynikających z zakresu opracowania i indywidualnych uwarunkowań działki powoduje, że każdy
kosztorys przygotowywany jest pod indywidualne zlecenie.

Główne prace wpływające na wartość takiej wyceny:

  • przygotowanie terenu: oczyszczenie działki, wymiana/nawiezienie żyznej ziemi, niwelacja (ukształtowanie działki)
  • prace budowlane – budowa murów oporowych, kuchni letnich, zbiorników wodnych, układanie nawierzchni utwardzonych typu podjazdy, ścieżki, tarasy
  • zakładanie instalacji odwadniających, nawadniających, oświetleniowych, robota koszącego
  • dobór gatunkowy i prace związane z ich posadzeniem
  • montaż siatki na kreta i zakładanie trawnika

Koszty tych prac mogą się różnić w zależności od skali inwestycji, rodzaju użytych materiałów, typu zastosowanych rozwiązań. Założenie średniej wielkości ogrodu może więc kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu, a nawet powyżej stu tysięcy złotych. Cena założenia ogrodu może więc zaskoczyć. Pomyślmy jednak o tym, jak wysoki jest koszt budowy i wykończenia domu, który
zajmuje powierzchniowo zwykle dużo mniej.

Porównując te dwie budowy można wnioskować, że koszt założenia ogrodu wcale nie jest tak duży. Poza tym, przy dobrym planie prac całość inwestycji można oczywiście zaplanować i podzielić na etapy.

IV Pielęgnacja ogrodów

Cena ustalana jest indywidualnie w zależności od rodzaju i skali wykonywanych prac. Poszczególne prace z zakresu pielęgnacji wyróżnione są w ofercie.

V Konsultacje ogrodnicze

Konsultacje ogrodnicze pomogą Ci rozwiązać wątpliwości związane z utrzymaniem ogrodu. W czasie konsultacji otrzymasz szybkie i konkretne wskazówki dotyczące odpowiedniej pielęgnacji roślin, oceny ich stanu zdrowotnego i zalecenia dotyczące sposób ochrony przed szkodnikami i chorobami. Oszczędzisz w ten sposób czas na przeszukiwanie internetu.

Cena: 190,00 zł (+dojazd).

VI Analiza potencjału działki/ konsultacje projektowe

VII Nadzór nad realizacją

Martwisz się, czy zakładając ogród samodzielnie wykonujesz prace poprawnie? A może potrzebujesz się upewnić, czy zatrudniona przez Ciebie firma działa zgodnie ze sztuką ogrodniczą? Skorzystaj z mojej pomocy, zaufaj mojej wiedzy i ponad 10 letniemu doświadczeniu. Jako osoba bardzo dokładna i odpowiedzialna zwolnię Cię z konieczności dopilnowania wszelkich prac
związanych z zakładaniem ogrodu.

Cena za nadzór nad realizacją ogrodu: od 2000,00 zł

4.9/5 - (8 votes)

Darmowa wycena

Wycena projektu Twojego ogrodu jest bezpłatna. Podając informacje o swojej działce nawiążemy bezpośredni kontakt i dowiesz się, jaka będzie przybliżona cena projektu ogrodu. Zadzwoń lub kliknij w przycisk Darmowa Wycena.