array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
Dlaczego Strefa Zieleni powinna zaprojektować Twój ogród?

Moje atuty:

  • Pasja rozwijana od młodzieńczych lat
  • Studia i liczne kursy ogrodnicze
  • 11 lat praktyki w projektowaniu ogrodów
  • Doświadczenie w szkółce ogrodniczej
  • Kompleksowa realizacja od projektu po wykonanie ogrodu
Co zawiera projekt ogrodu?

W zależności od potrzeb, projekt może zawierać nawet cztery różne części: koncepcję ogrodu, plansze projektowe, część opisową i wizualizacje.

Każdy projekt zawiera koncepcję zagospodarowania ogrodu. To ogólny plan przedstawiający kształt i lokalizację rabat, trawnika i małej architektury: altana, plac zabaw, warzywnik, basen itp. Opracowanie zawiera także wstępną propozycję roślin. Wszystko przedstawione jest w formie moodboard’u czyli planszy ze zdjęciami, które oddają nastrój i klimat przyszłego założenia.

Plansze projektowe to opracowania dzięki którym samodzielnie lub z pomocą firmy ogrodniczej założysz swój wymarzony ogród. To techniczne plany zawierające bilanse powierzchni, ilości materiałów, plan nasadzeń ze spisem roślin, wymiarowanie terenu, projekt systemów nawadniających, schemat oświetlenia. Często przygotowuję także projekt kostki brukowej, a także ogrodzenia.

Część opisowa to dodatkowe rozszerzenie plansz projektowych. W zależności od potrzeb może zawierać szczegółowe informacje związane z opisem koncepcji projektu, zalecenia dotyczące samodzielnego założenia ogrodu, zalecenia dotyczące zakupu, sadzenia i pielęgnacji roślin. Mogę także przygotować listy zakupowe elementów wyposażenia ogrodu.

Do projektu mogę także dołączyć wizualizacje i film w formie spaceru po ogrodzie. Są dwa rodzaje wizualizacji: poglądowe i fotorealistyczne. Zakres opracowania zawsze ustalany jest indywidualnie, w zależności od potrzeb Inwestorów.

Jak zamówić projekt ogrodu w Strefa Zieleni?

Szybki kontakt:

Ile kosztuje projekt ogrodu?

Cena projektu ogrodu jest uzależniona przede wszystkim od powierzchni i ukształtowania działki, wymagań Inwestorów i możliwości jakie daje teren. Istotne są także poszczególne elementy projektu. W jego zakres zawsze wchodzi koncepcja zagospodarowania ogrodu, jego wymiarowanie, a także projekt nasadzeń. Szczegóły dotyczące dodatkowego zakresu opracowania są opisane w pytaniu: Co zawiera projekt ogrodu? Jeśli chcesz wiedzieć, ile będzie kosztował projekt Twojego ogrodu skontaktuj się ze mną tel: 884 977 955 lub mail: kontakt@strefa-zieleni.eu.

Czy wycena projektu jest płatna?

Wycena projektu jest całkowicie bezpłatna. Otrzymujesz ją jeszcze przed pierwszym spotkaniem. Na podstawie krótkiej rozmowy telefonicznej, podczas której przeprowadzam wstępny wywiad, przygotowuję wstępną wycenę wysyłaną w formie maila.

Ile czasu trwa przygotowanie projektu ogrodu?

Jest kilka czynników mających wpływ na czas oczekiwania na projekt. W zależności od powierzchni, stopnia skomplikowania układu i zakresu opracowania okres oczekiwania waha się od jednego do trzech miesięcy. Szczegóły dotyczące realizacji przesyłane są zawsze w indywidualnej ofercie cenowej wysyłanej drogą mailową już po pierwszej rozmowie telefonicznej.

Skąd mam wiedzieć, że projekt ogrodu mi się spodoba?

Wszystko zaczyna się od rozmowy. Prace powstają po wnikliwym wywiadzie i w ścisłej współpracy. Potrzeby Twoje i Twoich najbliższych są dla mnie priorytetem. Są one głównymi wytycznymi w całym procesie projektowym ogrodu. Uwzględniając możliwości jakie daje przestrzeń tworzę praktyczne i funkcjonalne układy, wyróżniające się wyjątkową estetyką. Dla Twojego komfortu masz oczywiście możliwość zrezygnować ze współpracy po zapoznaniu się koncepcją ogrodu (co jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło).

Gdzie odbywa się pierwsze spotkanie z klientem?

Spotykamy się w ogrodzie, który potrzebuję poznać przed rozpoczęciem prac.

Projekty ogrodów a obszar działania Strefa Zieleni

Stacjonarnie działam na terenie całego województwa lubelskiego (głównie Lublin, Świdnik, Kalinówka, Abramowice, Marysin, Motycz, Lipniak, Dąbrowica, Marysin, Elizówka, Jakubowice oraz Puławy, Dęblin, Lubartów, Łęczna, Krasnystaw, Kraśnik), województwa mazowieckiego (Warszawa i okolice), podkarpackiego.

Nowoczesne technologie pozwalają także na wykonywanie projektów ogrodów online. Dzięki temu zakres mojego działania obejmuje całą Polskę.

Czy Strefa Zieleni zajmuje się realizacją ogrodu?

Bardzo chętnie podejmę się realizacji założenia ogrodu. W przypadku natłoku pracy współpracuję także z pewnymi i zaufanymi ekipami wykonawczymi. To najprzyjemniejszy etap całego projektowania: obserwowanie jak projekt zamienia się w realny ogród. Więcej w ofercie: zakładanie ogrodów.

Czy wykonam ogród samodzielnie?

Szczegółowe opracowania i zalecenia zawarte w części opisowej projektu pozwalają go zrealizować osobom bez doświadczenia. Mimo wszystko, jeśli nie czujesz się do końca pewnie, służę pomocą nadzorując wszystkie prace.

5/5 - (4 votes)

Darmowa wycena

Wycena projektu Twojego ogrodu jest bezpłatna. Podając informacje o swojej działce nawiążemy bezpośredni kontakt i dowiesz się, jaka będzie przybliżona cena projektu ogrodu. Zadzwoń lub kliknij w przycisk Darmowa Wycena.