array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X

Projektowanie ogrodów przez Internet


Darmowa Wycena

Co jest ważne w projektowaniu ogrodu przez internet?

joanna michałowska projektant ogrodów

Joanna Michałowska – Projektant Ogrodów

Jednym z głównych obszarów działalności pracowni projektowej Strefa Zieleni jest nowoczesne projektowanie ogrodów, tarasów i automatycznych systemów nawadniania.

Obecne możliwości jakie dają nam nowoczesne technologie nie ograniczają nas do projektowania ogrodów tylko w formie stacjonarnej. Dzięki temu jestem w stanie zaprojektować ogród w każdym miejscu w Polsce.

Sieć umożliwia projektowanie ogrodów przez internet dla klientów z całej Polski.

Zajmuję się także aranżacją tarasów widokowych oraz przestrzeni publicznych przy firmach i na osiedlach.

W procesie projektowym szczególnie ważne jest dla mnie połączenie wymagań inwestorów z możliwościami jakie daje przestrzeń.

Całość musi być przede wszystkim estetyczna i funkcjonalna.

Zachowując odpowiednie zasady projektowania ogrodów stworzymy w programie projekt i wykonamy na działce ogród Twoich marzeń.

W ogrodzie zbudowanym według Twojego stylu możesz odpocząć i zrelaksować się po pracy, zaś dzieci będą miały piękną i bezpieczną przestrzeń do zabawy.

Projektowanie ogrodu przez internet – jaka cena?

Na ostateczny koszt projektu ogrodu ma wpływ wiele czynników. Najważniejsze z nich to powierzchnia i ukształtowanie terenu działki. Im większy ogród, a jego powierzchnia nie jest prosta, tym koszt projektu będzie oczywiście większy. Istotny dla ostatecznej wyceny jest zakres opracowania i ilość elementów, które należy uwzględnić w projekcie.

Projekt ogrodu koncepcyjny od 2000 zł

Projekt koncepcyjny – obejmuje opracowanie inwentaryzacji terenu, przygotowanie koncepcji projektu ogrodu przedstawionej w formie moodboardu. Jest to plansza z rzutem 2D, gdzie oznaczone są poszczególne elementy ogrodu oraz załączone są zdjęcia – inspiracje oddające nastrój i charakter przyszłego założenia. Koncepcja zawiera także ogólny dobór roślin.

Cena: od 2000,00 zł.

projekt koncepcyjny ogrodu
projekt podstawowy ogrodu

Projekt ogrodu podstawowy od 3000 zł

Projekt podstawowy – to projekt koncepcyjny poszerzony o szczegółowy projekt nasadzeń. Dokładnie oznaczone i spisane rośliny są oznaczone na planie. Opracowanie zawiera także projekt wymiarowania rabat, dzięki któremu możemy bez problemu wytyczyć je w terenie.

Cena: od 3000,00zł.

Projekt ogrodu rozszerzony od 3600 zł

Projekt rozszerzony – zawiera oba poprzednie opracowania oraz dodatkowe plansze techniczne, których tematyka jest ustalana na podstawie indywidualnych potrzeb. Mogą to być: projekt  nawierzchni (kostka i nawierzchnie biologicznie czynne), projekt ogrodzenia frontowego, projekt nawadniania, plan oświetlenia, wizualizacje, listy zakupowe poszczególnych elementów, projekty małej architektury, wskazówki do samodzielnego założenia ogrodu, operaty pielęgnacji roślin.

Cena: od 3600,00 zł.

Projekt ogrodu rozszerzony od 3600 zł

Jak wygląda współpraca? 4 kroki do ogrodu Twoich marzeń

Spotkanie

Projekt ogrodu zaczyna się od rozmowy. Poznanie oczekiwań odnośnie ogrodu i potrzeb jest dla mnie kluczowe. To podstawa do stworzenia spersonalizowanej przestrzeni.

Koncepcja ogrodu

Omówienie propozycji koncepcji ogrodu. To najważniejszy etap współpracy – czas na wprowadzenie poprawek, po których następuje zatwierdzenie ostatecznej wersji koncepcji.

Plansze techniczne

Projektant ogrodów przenosi rozwinięcie koncepcji na plansze techniczne potrzebne do założenia ogrodu. To najczęściej najbardziej czasochłonny etap prac w projektowaniu ogrodu.

Przekazanie projektu

Najbardziej wyczekiwany moment przez inwestora to sprawne przekazanie pełnego projektu ogrodu. Realizujemy projekty w terminie. Teraz można rozpocząć kolejny etap: zakładanie ogrodu.

Jakie rodzaje ogrodów projektuję?

W zależności od wymagań inwestorów możemy zaprojektować różne rodzaje ogrodów. Najczęściej są to ogrody nowoczesne i minimalistyczne. Przeciwieństwem do nich są równie często zakładane ogrody w stylu angielskim, ogrody swobodne i rustykalne (wiejskie). Duży nacisk kładę na to, by założenie ogrodu było jak najmniej wymagające – prawie bezobsługowe. W związku z tym w ogrodach coraz częściej wprowadzamy nowe technologie: automatyczne systemy nawadniające, instalacja kosiarki automatycznej, oświetlenie ogrodu z zaprogramowanymi czujnikami i sterownikami.

projektowanie ogrodów umów spotkanie

Ogród nowoczesny

Ogród nowoczesny: jego układ opiera się głównie na liniach prostych.

Bardzo czytelny jest układ kompozycji.

Często stosujemy tu elementy małej architektury.

ogród nowoczesny
Ogród minimalistyczny

Ogród minimalistyczny

Ogród minimalistyczny: jest bardzo oszczędny w formie.

Układ tyczą zwykle linie proste.

Dobór roślin to tylko kilka gatunków, najczęściej strzyżonych i zimozielonych.

Ogród angielski

Ogród angielski: dużo kolorowych kwiatów i swobodnych nasadzeń uzupełniona strzyżonymi formami.

Trawnik zajmuje często dużą powierzchnię i jest pięknie wypielęgnowany.

Ogród angielski
Ogród swobodny

Ogród swobodny

Ogród swobodny: łagodny układ nasadzeń ze swobodnymi nasadzeniami.

Szeroki dobór gatunkowy.

Ogród przyjazny zwierzętom.

Ogród rustykalny, wiejski

Ogród rustykalny, wiejski: układ zbliżony do natury, dużo kolorowych kwiatów i roślin o naturalnej formie.

Trawnik porośnięty stokrotkami i mniszkiem.

Łąka kwietna.

Ogród rustykalny, wiejski
ogród który nie wymaga dużo pracy

Ogród, który nie wymaga dużo pracy

Ogród mało obsługowy: rośliny, które nie wymagają skomplikowanych i częstych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zamiast zajmować się ogrodem zastosowane w nim nowe technologie pozwalają na swobodne korzystanie z wszystkich atrakcji ogrodu.

5/5 - (1 vote)

Opinie klientów

Wybór tej firmy ogrodniczej okazał się strzałem w dziesiątkę. Pani Asia w pełni profesjonalnie podeszła do tematu. Projekt ogrodu spełnił nasze oczekiwania, jednocześnie firma zakładająca ogród bardzo dobrze współpracowała z projektantką. Jestem mega zadowolony, polecam wszystkim!

Mateusz Bielak

Z czystym sumieniem polecam. Przede wszystkim projekt ogrodu z głową. Pani Joanna pytała i starała się rozeznać, jakie są nasze potrzeby, na czym nam zależało, jaką ma pełnić funkcję ogród, doradzała z wyborem materiałów. W efekcie bardzo fajnie to wyszło :) Polecam, pozdrawiam!

Mateusz Łukasik
Wszystkie opinie

Darmowa wycena

Wycena projektu Twojego ogrodu jest bezpłatna. Podając informacje o swojej działce nawiążemy bezpośredni kontakt i dowiesz się, jaka będzie przybliżona cena projektu ogrodu. Zadzwoń lub kliknij w przycisk Darmowa Wycena.