array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
Strefa Zieleni > Blog > Ogród > Koncepcja ogrodu – co to jest?

Koncepcja ogrodu – co to jest?

Koncepcja ogrodu – co to jest?
Joanna Michałowska sty 17, 2023

Koncepcja ogrodu przydomowego przedstawia ogólny zarys (opis) zagospodarowania ogrodu, propozycje rozwiązań ze zdjęciami inspiracji. Krótko mówiąc, to pomysł na ogród. Rysunek – szkic, na którym znajdują się istotne dla projektu przestrzenie takie jak rabaty, trawniki, nawierzchnie utwardzone, altany, pergole, warzywniki, elementy wodne i inne istotne miejsca. Oglądając koncepcję możesz zobaczyć kierunek, w którym będzie zmierzał projekt ogrodu.

Jak stworzyć koncepcję ogrodu?

Wracamy do planu działki, głównych wytycznych i inspiracji. Tworząc koncepcję ogrodu musimy to wszystko łączyć. Skupmy się na estetyce mając z tyłu głowy wartości użytkowe naszego przyszłego ogrodu przydomowego.

koncepcja opis ogrodu przydomowego

Myślmy „globalnie” nie skupiając się na detalach. Potraktujmy ogród jak przestrzeń, w której wyznaczamy linie, płaszczyzny, punkty i bryły. Musimy je tak dobrać, by uchwycić odpowiednie dla nich proporcje.

Zróbmy kilka szkiców pokombinujmy!

Dopiero teraz dopiszemy do tego konkretne rozwiązania i nadamy naszym kształtom odpowiednie struktury: drzewa, krzewy, ścieżki, trawniki, elementy małej architektury.

Projektowanie ogrodów - Lublin i okolice Profesjonalne projektowanie ogródów z kompleksową realizacją. Strefa Zieleni - napisz lub zadzwoń. tel: 884 977 955 kontakt@strefa-zieleni.eu

W ten właśnie sposób powstaje koncepcja naszego ogrodu.

5/5 - (1 vote)

Inni czytali również:

Joanna Michałowska sty 18, 2023
Trawnik z rolki czy z siewu? Zalety i wady

Trawnik z rolki czy z siewu? Zalety i wady

W dzisiejszym poradniku podpowiemy, co jest lepsze: trawnik z rolki czy z siewu? Omawiamy korzyści i minusy obydwu rozwiązań. Zapraszamy do lektury.

więcej
Joanna Michałowska sty 18, 2023
Co najlepsze na żywopłot zamiast tui?

Co najlepsze na żywopłot zamiast tui?

Co najlepsze na żywopłot? Zanim przejdziemy do wykazu roślin żywopłotowych poznajmy rodzaje żywopłotów, jakie możemy zastosować w przydomowym ogrodzie.

więcej
Joanna Michałowska sty 18, 2023
Jakie rośliny do ogrodu? Żelazne zasady

Jakie rośliny do ogrodu? Żelazne zasady

Wybór roślin do ogrodu to chyba najbardziej wyczekiwany etap projektowania ogrodu. Jest przecież tyle pięknych roślin, które chcemy mieć u siebie. I tu pojawia się mała pułapka. Na dużych powierzchniach ogrodowych możemy oczywiście zaszaleć, ale ...

więcej
Joanna Michałowska sty 18, 2023
Miejsce na palenisko w ogrodzie. Przepisy, budowa, aranżacja

Miejsce na palenisko w ogrodzie. Przepisy, budowa, aranżacja

Jak dobrze zaaranżować palenisko w ogrodzie? Pomysłów jest wiele, możemy je wykonać z metalu, kamienia czy cegły. Zanim przystąpisz do budowy paleniska posłuchaj kilku rad i podpowiedzi! Ważne są także kwestie prawne, o których musisz wiedzieć.

więcej

Darmowa wycena

Wycena projektu Twojego ogrodu jest bezpłatna. Podając informacje o swojej działce nawiążemy bezpośredni kontakt i dowiesz się, jaka będzie przybliżona cena projektu ogrodu. Zadzwoń lub kliknij w przycisk Darmowa Wycena.