array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
Strefa Zieleni > Blog > Ogród > Koncepcja ogrodu – co to jest?

Koncepcja ogrodu – co to jest?

Koncepcja ogrodu – co to jest?
Joanna Michałowska sty 17, 2023

Koncepcja ogrodu przydomowego przedstawia ogólny zarys (opis) zagospodarowania ogrodu, propozycje rozwiązań ze zdjęciami inspiracji. Krótko mówiąc, to pomysł na ogród. Rysunek – szkic, na którym znajdują się istotne dla projektu przestrzenie takie jak rabaty, trawniki, nawierzchnie utwardzone, altany, pergole, warzywniki, elementy wodne i inne istotne miejsca. Oglądając koncepcję możesz zobaczyć kierunek, w którym będzie zmierzał projekt ogrodu.

Jak stworzyć koncepcję ogrodu?

Wracamy do planu działki, głównych wytycznych i inspiracji. Tworząc koncepcję ogrodu musimy to wszystko łączyć. Skupmy się na estetyce mając z tyłu głowy wartości użytkowe naszego przyszłego ogrodu przydomowego.

koncepcja opis ogrodu przydomowego

Myślmy „globalnie” nie skupiając się na detalach. Potraktujmy ogród jak przestrzeń, w której wyznaczamy linie, płaszczyzny, punkty i bryły. Musimy je tak dobrać, by uchwycić odpowiednie dla nich proporcje.

Zróbmy kilka szkiców pokombinujmy!

Dopiero teraz dopiszemy do tego konkretne rozwiązania i nadamy naszym kształtom odpowiednie struktury: drzewa, krzewy, ścieżki, trawniki, elementy małej architektury.

Projektowanie ogrodów - Lublin i okolice Profesjonalne projektowanie ogródów z kompleksową realizacją. Strefa Zieleni - napisz lub zadzwoń. tel: 884 977 955 kontakt@strefa-zieleni.eu

W ten właśnie sposób powstaje koncepcja naszego ogrodu.

5/5 - (1 vote)

Inni czytali również:

Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodów leśnych

Projektowanie ogrodów leśnych

Ogród leśny to specyficzny typ ogrodu, który jest inspirowany naturalnymi ekosystemami leśnymi.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodów – firmy, które są najlepsze

Projektowanie ogrodów – firmy, które są najlepsze

Jeśli chcesz stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, warto skorzystać z usług firmy projektującej ogrody. Dobra firma projektująca ogrody powinna charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami, które wyróżniają ją spośród innych firm działających w branży.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodu ekologicznego

Projektowanie ogrodu ekologicznego

Ogród ekologiczny to nie tylko sposób na piękne i zdrowe miejsce do relaksu, ale również na ochronę środowiska i zachowanie równowagi ekologicznej. W tym artykule omówimy, co daje ogród ekologiczny i dlaczego warto zastanowić się nad jego stworzeniem.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodu – podstawowe etapy

Projektowanie ogrodu – podstawowe etapy

Projektowanie ogrodów jest procesem skomplikowanym i wymagającym, który wymaga wiedzy, doświadczenia oraz wyobraźni. Aby stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, należy przejść przez kilka kluczowych etapów. W tym artykule omówimy podstawowe etapy ...

więcej

Darmowa wycena

Wycena projektu Twojego ogrodu jest bezpłatna. Podając informacje o swojej działce nawiążemy bezpośredni kontakt i dowiesz się, jaka będzie przybliżona cena projektu ogrodu. Zadzwoń lub kliknij w przycisk Darmowa Wycena.