array(0) { }
Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj
X
Strefa Zieleni > Blog > Ogród > Projekt ogrodu bez trawnika – najważniejsze korzyści

Projekt ogrodu bez trawnika – najważniejsze korzyści

Projekt ogrodu bez trawnika – najważniejsze korzyści
Joanna Michałowska lut 07, 2023

Projektowanie ogrodu bez trawnika to coraz bardziej popularne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku ogrodów małych i średniej wielkości. Oto kilka powodów, dla których warto zrezygnować z trawnika i zastosować inne rozwiązania.

  1. Oszczędność czasu i wysiłku: Trawnik wymaga regularnego koszenia, nawożenia i nawadniania, co może być uciążliwe i czasochłonne. Bez trawnika będziesz mieć więcej czasu i energii na inne, ciekawsze rzeczy.
  2. Oszczędność wody: Trawnik charakteryzuje się największym zapotrzebowaniem na  wodę w ogrodzie. Bez trawnika możesz zaoszczędzić znaczną ilość wody, co jest szczególnie ważne w rejonach o ograniczonym dostępie do niej.
  3. Więcej miejsca na rośliny: Bez trawnika masz więcej miejsca na rośliny, które są bardziej dekoracyjne i przyjazne dla środowiska. Możesz wybierać spośród wielu różnorodnych roślin, takich jak krzewy, byliny, drzewa i kwiaty, aby stworzyć piękny i zróżnicowany ogród.
  4. Brak problemów z chwastami: Chwasty są jednym z największych problemów, z jakimi borykają się właściciele trawników. Bez trawnika unikniesz tego problemu.
Projektowanie ogrodów Profesjonalne projektowanie ogródów z kompleksową realizacją. Strefa Zieleni - napisz lub zadzwoń. tel: 884 977 955 kontakt@strefa-zieleni.eu

Co zamiast trawnika w ogrodzie? Rozwiązania projektanta ogrodów

Jeśli chcesz projektować ogród bez trawnika, istnieje wiele opcji, które możesz wybrać. Możesz zastosować rośliny okrywowe, nawierzchnie żwirowe, z kamienia lub kostki brukowej. Ważne, aby ogród był spójny i zgodny z Twoimi preferencjami i potrzebami. Porozmawiaj z profesjonalnym projektantem ogrodów, aby uzyskać dodatkowe porady i wsparcie w projektowaniu swojego wymarzonego ogrodu bez trawnika.

projektowanie ogrodów

Projektant ogrodów Joanna Michałowska

Na szczególną uwagę zasługują wspomniane już rośliny okrywowe. Wybieramy takie, które tworzą gęsty dywan i można po nich deptać. Dobrze sprawdzą się także na skarpach i w innych trudnych do pielęgnacji miejscach. Przy minimalnym nakładzie pracy, takie zielone powierzchnie będą się prezentowały bardzo dobrze.

Komu projekt ogrodu bez trawnika jest polecany?

Projekt ogrodu bez trawnika jest idealny dla osób, które szukają oryginalnego i niebanalnego rozwiązania w swoim ogrodzie. Jest to szczególnie polecane dla tych, którzy nie lubią utrzymywać trawnika w dobrym stanie, ponieważ wymaga to dużo czasu i wysiłku. Projekt ogrodu bez trawnika pozwala na więcej swobody w aranżacji i możliwość wykorzystania różnorodnych roślin, kamieni, skał i innych elementów dekoracyjnych.

Ogrody bez trawnika są również polecane dla osób, które chcą ograniczyć swój wpływ na środowisko. Trawa wymaga częstego koszenia, podlewania i nawożenia, co może być szkodliwe dla środowiska. Z kolei projekt ogrodu bez trawnika pozwala na stworzenie bardziej ekologicznej przestrzeni, w której rośliny naturalnie współgrają ze sobą i nie wymagają tak intensywnej pielęgnacji.

Ponadto, projekt ogrodu bez trawnika jest polecany dla osób, które chcą stworzyć oryginalną przestrzeń do relaksu i odpoczynku. Brak trawnika pozwala na stworzenie ciekawych i interesujących kompozycji odmiennych od popularnych założeń.

Podsumowując, projektowanie ogrodów bez trawnika to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą oszczędzić czas i wysiłek, a także dla tych, którzy chcą stworzyć bardziej zróżnicowany i przyjazny dla środowiska ogród. Zastanów się nad swoimi preferencjami i potrzebami, a następnie skonsultuj się z profesjonalistą, aby uzyskać najlepsze wyniki.

5/5 - (2 votes)

Inni czytali również:

Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodów leśnych

Projektowanie ogrodów leśnych

Ogród leśny to specyficzny typ ogrodu, który jest inspirowany naturalnymi ekosystemami leśnymi.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodów – firmy, które są najlepsze

Projektowanie ogrodów – firmy, które są najlepsze

Jeśli chcesz stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, warto skorzystać z usług firmy projektującej ogrody. Dobra firma projektująca ogrody powinna charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami, które wyróżniają ją spośród innych firm działających w branży.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodu ekologicznego

Projektowanie ogrodu ekologicznego

Ogród ekologiczny to nie tylko sposób na piękne i zdrowe miejsce do relaksu, ale również na ochronę środowiska i zachowanie równowagi ekologicznej. W tym artykule omówimy, co daje ogród ekologiczny i dlaczego warto zastanowić się nad jego stworzeniem.

więcej
Joanna Michałowska lut 07, 2023
Projektowanie ogrodu – podstawowe etapy

Projektowanie ogrodu – podstawowe etapy

Projektowanie ogrodów jest procesem skomplikowanym i wymagającym, który wymaga wiedzy, doświadczenia oraz wyobraźni. Aby stworzyć piękny i funkcjonalny ogród, należy przejść przez kilka kluczowych etapów. W tym artykule omówimy podstawowe etapy ...

więcej

Darmowa wycena

Wycena projektu Twojego ogrodu jest bezpłatna. Podając informacje o swojej działce nawiążemy bezpośredni kontakt i dowiesz się, jaka będzie przybliżona cena projektu ogrodu. Zadzwoń lub kliknij w przycisk Darmowa Wycena.